بروکر فارکس چیست؟

با توجه به پیشرفت علوم ارتباطی و اینترنت هم اکنون اشخاص نیز می توانند کاملاً در شرایط یکسان با سفته بازان، شرکت های سرمایه گذاری و … بواسطه یک بروکر فارکس (Brokers) که از طریق شبکه الکترونیکی به بانک متصل می شوند و در هر لحظه نرخ ارزها را از بانک های مختلف جمع آوری می کنند و با اتصال به نرم افزار معاملاتی اختصاصی خود(Platform) که در اختیار مشتریان خود نیز قرار داده اند نرخ ارزها  را از شبکه اینترنت به نرم افزار معاملاتی مورد نظر ارسال نموده و مشتریان نیز سفارش خود را از طریق همان نرم افزار به بروکر مربوطه منتقل می نمایند. در واقع می توان گفت که عامل واسطه بین تریدرها (Traders) و بازار، بروکر فارکس می باشد و مهمترین نقش کارگزار نیز انتقال سفارشات معاملاتی فرد معامله گر به بازار جهانی می باشد.

در فضای کاملا رقابتی که بروکرهای فارکس در آن فعالیت می کنند، به طور روزمره می بینیم که بروکرها شرایط معاملاتی خود را بهبود می بخشند و اسپردها و کمیسیون های خود را کاهش می دهند تا بتوانند تریدرهای بیشتری را جذب خود کنند. با این حال هر تریدری که قصد معامله در یک بروکر فارکس را دارد می بایست با بعضی از اصطلاحات و ویژگی های آن ها آشنا شود. در اینجا قصد داریم به طور خلاصه شما را با تمام ویژگی های یک بروکر فارکس آشنا کنیم.

ویژگی های یک بروکر فارکس

یک بروکر فارکس می تواند مارکت میکر باشد یا اینکه مارکت ریل، میز معاملات داشته باشد یا اینکه NDD باشد، تکنولوژی STP داشته باشد یا نداشته باشد، فقط به یک بانک متصل باشد و یا تامین کننده های نقدینگی متعددی داشته باشد، اسپرد ثابت ارائه دهد یا متغیر، دسترسی مستقیم به بازار داشته باشد و یا به یک کارگزاری بزرگتر متصل باشد، دارای مجوز و رگوله باشد یا بدون مجوز فعالیت کند، دارای پشتیبانی به زبان فارسی باشد یا فقط به زبان انگلیسی خدمات کارگزاری ارائه دهد، شرایط معاملاتی مناسب ارائه دهد یا ندهد، محدودیت معاملات اسکالپی داشته باشد یا نداشته باشد، لورج بالا ارائه دهد یا ندهد و امکان هج کردن یا قفل کردن معامله را به تریدرها بدهد یا خیر. بنابراین شما به عنوان تریدر می بایست قبل از افتتاح حساب در یک بروکر فارکس حتما موارد بالا را در نظر بگیرید و سپس براساس ترجیحات معاملاتی خود، افتتاح حساب کنید.

متخصصین ما کارگزاران معروف و معتبرترین بروکرهای فارکس را از لحاظ رگولاتوری، شرایط معاملاتی، پشتیبانی از مشتریان و تجربه در بازار بررسی و امتیاز دهی کرده و در جدول زیر قرار داده اند. اما اگر به اطلاعات دقیق تری در رابطه با هرکدام از بروکرهای فارکس نیاز داشتید می توانید در انتهای همین صفحه، نقد هر یک از بروکرها را مورد مطالعه قرار دهید.

در صورت تمایل می توانید سوالات خودرا از طریق ایمیل و نیز از صفحه ی ارتباط با ما، در میان بگذارید.

رتبهبروکرموقعیت و اعتبارکمترین اسپردبیشترین لوریجامتیاز
1لوگوی بروکر فارکس تایم FXTM
FXTM فارکس تایم
لیماسول قبرس (CySEC)از 0.0 پیپ1:10009.5/10
2لوگو آلپاری
آلپاری
کینگز تاون ، سنت وینسنت و گرادین (CRFIN) , (CySEC)از 0.1 پیپ1:10008.9/10
3لوگوی بروکر اف بی اس FBS
بروکر اف بی اس
بلموپان ، بلیز (IFSC)از 1 پیپ1:10008.05/10
4لوگوی بروکر اکسنس Exness
اکسنس
لیماسول قبرس (CySEC)از 0.1 پیپInfinity Leverage7.9.05/10
5اچ وای مارکتس HyMarkets
اچ وای مارکتس
لندن ، انگلستان (FCA)ثابت از 1.8 پیپ1:3007.85/10
6لوگوی فیبو گروپ Fibo group
فیبو گروپ
جزایر ویرجین بریتانیا (FSC)از 0.0 پیپ1:4007.63/10
7لوگوی ویندزور بروکرز
ویندزور بروکرز
لیماسول قبرس (CySEC)ثابت از 2 پیپ1:5007.35/10
8لوگو لایت فارکس
لایت فارکس
روسیه (RAFMM)از 0.1 پیپ1:10006.75/10
9لوگوی کارگزاری آواترید Avatrade
آواترید
دوبلین ، ایرلند (MIFID)از 0.9 پیپ1:4006.53/10
10لوگوی کارگزاری اینستافارکس
اینستا فارکس
کالینینگراد ، روسیه (KROUFR)از 0.0 پیپ1:10006.2/10